Spółdzielnie

Ludzie Biznesu :-)

Ogłoszenie

"!!!!FORUM DO USUNIĘCIA TO JUŻ KONIEC PAPA :-(((( !!!! !!!!!"

#1 2007-09-19 12:17:05

szefowa

Moderator

Zarejestrowany: 2007-08-09
Posty: 53
Punktów :   

Warto zatrzymać się

Thich Nhat Hanh
“Każdy krok niesie pokój”

Co rano, kiedy się budzimy, czeka nas przeżycie dwudziestu czterech nowych, nie napoczętych godzin. To bardzo cenny podarunek. Mamy szanse przeżyć je w taki sposób, by przyniosły nam i innym pokój, szczęście i radość. Pokój obecny jest tu i teraz, w nas samych i we wszystkim, co robimy i postrzegamy - ważne jest jedynie, by umieć go odnaleźć. Nie musimy podróżować do odległych miejsc, by podziwiać błękit nieba. nie musimy opuszczać miasta ani nawet najbliższej okolicy, by zachwycić się oczami pięknego dziecka. Nawet powietrze, którym oddychamy może być źródłem radości. Możemy uśmiechać się, chodzić i spożywać posiłki w taki sposób, by nie tracić kontaktu z dostępną nam obfitością szczęścia. Umiemy przygotowywać się do życia, ale nie bardzo potrafimy żyć. Umiemy poświęcić dziesięć lat dla dyplomu i starcza nam woli, by walczyć o posadę, samochód itp., natomiast trudno przychodzi nam zapamiętać, że żyjemy w chwili bieżącej, że jest to jedyna chwila, w której jesteśmy naprawdę żywi. Każdy nasz oddech i każdy krok mogą być wypełnione spokojem, radością i pogodą, jednak by to dostrzec, musimy być uważni i żyć rzeczywiście w chwili, w której się znajdujemy. Tekst ten jest dzwonkiem wzywającym nas do uważności, przypomnieniem, że szczęście można osiągnąć tylko w teraźniejszości. Planowanie przyszłości stanowi naturalny element naszego życia. Jednak planowanie też może się odbywać wyłącznie w teraźniejszości. Zachęcam was do powrotu do teraźniejszości i odnalezienia w niej pokoju i radości. Nie czekajcie z odnalezieniem pokoju aż do chwili, kiedy skończycie czytać te słowa. Spokój i szczęście są osiągalne w każdej chwili. Każdy krok niesie pokój.


Jeśli potrafisz o czymś marzyć potrafisz to także osiągnąć.

Offline

 

#2 2007-09-20 00:19:08

djrys

Administrator

3383843
Skąd: Bielsko-Biała
Zarejestrowany: 2007-08-06
Posty: 96
WWW

Re: Warto zatrzymać się

hmm... relaksacja :-)

Offline

 

#3 2007-09-20 12:44:02

szefowa

Moderator

Zarejestrowany: 2007-08-09
Posty: 53
Punktów :   

Re: Warto zatrzymać się

Nie tylko, to filozofia życia


Jeśli potrafisz o czymś marzyć potrafisz to także osiągnąć.

Offline

 

#4 2007-09-20 13:00:41

bar32

Moderator

7577655
Call me!
Skąd: Bielsko Biała
Zarejestrowany: 2007-08-07
Posty: 54
Punktów :   

Re: Warto zatrzymać się

..hmm..chyba lubię filozofię


"..oto słyszę jak w popiół przemieniam się i kruszę i..coraz mniejszy ciałem,wierzę we własną duszę.." /K.K.Baczyński/

Offline

 

#5 2007-09-20 19:22:01

djrys

Administrator

3383843
Skąd: Bielsko-Biała
Zarejestrowany: 2007-08-06
Posty: 96
WWW

Re: Warto zatrzymać się

a ja stoicyzm 

Offline

 

#6 2007-09-21 13:35:17

bar32

Moderator

7577655
Call me!
Skąd: Bielsko Biała
Zarejestrowany: 2007-08-07
Posty: 54
Punktów :   

Re: Warto zatrzymać się

ja wiem.. Im większe masz marzenia,tym większa szansa że choć część się spełni


"..oto słyszę jak w popiół przemieniam się i kruszę i..coraz mniejszy ciałem,wierzę we własną duszę.." /K.K.Baczyński/

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.tibia-space.pun.pl www.xiaolinsowdown550.pun.pl www.nasza-wioska-pl.pun.pl www.proshootersclan.pun.pl www.spotmulti.pun.pl